فهرست

اخبار شهرستان ها

همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران:

یکصد و شانزدهمین کتابخانه عمومی آذربایجان شرقی در روستای شیرامین آذرشهر افتتاح شد

همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، کتابخانه عمومی دانش در روستای شیرامین شهرستان آذرشهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، در یازدهمین روز از دهه مبارک فجر آیین افتتاح کتابخانه عمومی دانش شیرامین با حضور یدالله الهیاری، فرماندار شهرستان آذرشهر؛ شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان و مردم روستای شیرامین برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از افتتاح یکصد و شانزدهمین کتابخانه عمومی آذربایجان شرقی در ایام دهه مبارک فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تعداد کتابخانه های موجود استان تا قبل از انقلاب ۲۷ باب بوده که با روند رو به رشد در سال های بعد از انقلاب اسلامی به ۱۱۶ کتابخانه نهادی، ۲۹ کتابخانه مشارکتی و دو کتابخانه مستقل افزایش یافته است.

خدایی با بیان اینکه یکی از مهمترین شاخصه های توسعه جوامع، توسعه زیربنای فرهنگی آن می باشد افزود: با علم بر اینکه در بسیاری از بخش ها و روستاها، کتابخانه ها تنها مرکز فرهنگی فعال هستند سعی بر این است که در روستاهای واجد شرایط با ایجاد کتابخانه، مکانی را برای اجتماع آحاد مردم ایجاد نماییم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی ارتقای سطح دانش و آگاهی مردم را یکی از اهداف نهاد کتابخانه های عمومی از زمان تاسیس دانست و گفت: اگر سطح دانش و آگاهی مردم افزایش یابد، جامعه از بسیاری از آفت ها و آسیب های اجتماعی مصون می ماند لذا می طلبد که توجه ویژه ای به کتاب و کتابخوانی شود.

شهرام خدایی در مورد مراحل ساخت و تجهیز کتابخانه دانش شیرامین نیز گفت: زمين كتابخانه عمومي دانش شيرامين به مساحت 1500 متر مربع توسط خیر محترم خانواده «قبولی شيرامين» در سال 1389 جهت ساخت كتابخانه عمومي بصورت اهدائي به نهاد كتابخانه هاي عمومي واگذار گرديد. احداث كتابخانه از سال 1390 توسط اداره بنياد مسكن انقلاب اسلامي شهرستان آذرشهر شروع و در سال 1397 پايان یافت و در آبان ماه 1398 تحويل اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان گرديد. ساختمان كتابخانه با زيربنايی 220 متر مربع، شامل بخش هاي مخزن كتاب، سالن مطالعه، بخش امانت، بخش جستجو و اينترنت، بخش كودك، نمازخانه است و جهت احداث و تجهیز اين كتابخانه هزینه ای حدود 4 میلیارد ریال توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان هزينه شده است.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ