اخبار
بازگشایی کتابخانه عمومی فاطمه الزهرا (س) کلیبر

بازگشایی کتابخانه عمومی فاطمه الزهرا (س) کلیبر
1397/12/23 پنجشنبه با حضور فرماندار کلیبر انجام گرفت؛ بازگشایی کتابخانه عمومی فاطمه الزهرا (س) کلیبر کتابخانه عمومی فاطمه الزهرا (س) کلیبر پس از مرمت و بازسازی، با حضور فرماندار شهرستان کلیبر بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، مراسم بازگشایی کتابخانه عمومی فاطمه الزهرا (س) کلیبر پس از مرمت و بهسازی با حضور رسول خدابخش، فرماندار شهرستان کلیبر؛ شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان شهرستانی و مسئولان اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

در ابتدای مراسم خدابخش، فرماندار کلیبر شاخص سرانه مطالعه را یکی از اصلی ترین شاخص های توسعه فرهنگی دانست که باید جهت ارتقای آن تلاش همه جانبه صورت بگیرد.

خدابخش با تصریح رابطه بین سرانه مطالعه و توسعه یافتگی یک منطقه، وجود کتابخانه و روی آوردن به مطالعه کتاب را یکی از راهکارها و زمینه های افزایش سرانه مطالعه دانست و افزود: افزایش سرانه مطالعه، لازمه ارتقای رشد فکری و در نهایت لازمه توسعه یک منطقه است.

در ادامه مراسم خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی اولویت اداره کل کتابخانه های عمومی استان را بازسازی و مرمت کتابخانه های فرسوده استان دانست و گفت: برای تسهیل دسترسی شهروندان به منابع کتابخانه ای، نیازمند تجهیز، نوسازی و توسعه فضای فیزیکی کتابخانه‌ها هستیم. در راستای تحقق این هدف، طی سال 97، 10 کتابخانه در سطح استان به صورت اساسی بازسازی، بهسازی و شاداب سازی شد.

شایان ذکر است پروژه مرمت و بازسازی کتابخانه عمومی فاطمه الزهرا (س) کلیبر با صرف بودجه ای بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای و سهم استان از نیم درصد درآمد شهرداری ها انجام شده است.