فهرست
متون عمومي
بيشتر
اخبار1398/9/3 يكشنبه با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی: فاز توسعه کتابخانه حاج ابراهیم مسعودی گوگانی افتتاح شد در هفته کتاب و ایام بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، فاز توسعه کتابخانه حاج ابراهیم مسعودی گوگانی با حضور مسئولین کشوری و استانی به بهره برداری رسید

Top of Formبه گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، مراسم افتتاح فاز توسعه کتابخانه حاج ابراهیم مسعودی گوگانی با حضور مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی؛ محمد اسماعیل سعیدی، نماینده ناظر مجلس شورای اسلامی در نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی؛ یدالله اللهیاری، فرماندار شهرستان آذرشهر؛ اعضای خیرین کتابخانه ساز استان و جمعی از خیرین و مردم شهر گوگان برگزار شد.

https://media.iranpl.ir/d/2019/11/24/3/182371.jpg

کسری بودجه نهاد کتابخانه های عمومی کشور مرتفع گردد

محمد ‌اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن تبریک ایام بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: امروز شاهد همت والای خیرین در عرصه ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و به ثمر رسیدن آن در افتتاح، توسعه، بهسازی و تجهیز کتابخانه ها هستیم که بسیار اتفاق مبارکی است.

سعیدی با اشاره به کسری بودجه نهاد کتابخانه های عمومی کشور اظهار کرد: در مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات بودجه ای این نهاد و تعیین تکلیف منابع درآمدی آن عزم جدی وجود دارد و هر لایحه ای با این موضوع به مجلس آورده شود با قید فوریت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

https://media.iranpl.ir/d/2019/11/24/3/182372.jpg

عجین شدن با کتاب و کتابخوانی حلال مشکلات جامعه است

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تاکید بر اینکه فرهنگ کتاب و کتابخوانی زیربنای توسعه جوامع می باشد گفت: مطالعه باید در همه ارکان جامعه توصیه گردد تا به یک فرهنگ و عادت مثبت تبدیل شود. پزشکیان اظهار کرد: عزت جامعه و حل مشکلات مختلفی که با آن مواجه است در گرو عجین شدن با کتاب و عادت به خواندن آن هم خواندن مفید است. وی افزود: هر جایی به توسعه و پیشرفت نیاز داشتیم چه در زمینه های تخصصی و چه در زمینه های عمومی حتی زمان انقلاب و جنگ تحمیلی به سمت کتاب رفتیم و بهترین و کوتاهترین راه حل ممکن را با خواندن و مطالعه یافتیم.

https://media.iranpl.ir/d/2019/11/24/3/182370.jpg

شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت انجمن خیرین کتابخانه ساز آذربایجان شرقی و پروژه های کتابخانه ای خیرساز استان گفت: فاز توسعه کتابخانه حاج ابراهیم مسعودی گوگانی در سال 1389 کلنگ زنی و به متراژ 580 مترمربع با حمایت مالی وراث حاج ابراهیم مسعودی گوگانی آغاز و در ادامه با کمکهای مالی بنیاد برکت و اعتبارات تملک و دارایی کتابخانه های عمومی استان تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی افزود: فاز توسعه کتابخانه حاج ابراهیم مسعودی گوگانی با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده و شامل بخش های سالن مطالعه خواهران و برادران، بخش مطالعه پژوهشگران، بخش خدمات فنی، اتاق جلسات و نمازخانه است.

https://media.iranpl.ir/d/2019/11/24/3/182376.jpg

https://media.iranpl.ir/d/2019/11/24/3/182375.jpg

https://media.iranpl.ir/d/2019/11/24/3/182373.jpg

Bottom of Form

بيشتر
ساعت
پنجشنبه 21 آذر 1398