فهرست
متون عمومي
بيشتر
اخبار
 جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند

 جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند
1397/11/16 سه‌شنبه همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد؛ برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند به ریاست داود گرشاسبی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند با حضور داود گرشاسبی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند؛ شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضای انجمن برگزار شد.

شهرام خدایی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند با بیان اینکه باید در جهت تحقق شعار «هر شهروند یک کتاب» تلاش کنیم اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، پویش کتابخوان مجازی انقلاب اسلامی تا پایان دهه فجر به صورت کشوری در حال برگزاری می باشد که این پویش در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال پیش‌بینی شده که علاقه‌مندان برای شرکت در این پویش می بایست یک کتاب با موضوع انقلاب اسلامی را در قالب یک ویدئو معرفی و فایل ویدئویی را برای شرکت در مسابقه ارسال کنند. همچنین دو گروه سنی کودک و نوجوان نیز می‌توانند با ارسال فایل ویدئویی خوانش یا قصه گویی از کتابی با موضوع انقلاب اسلامی، در این مسابقه شرکت کنند.

وی همچنین از تحویل تجهیزات به کتابخانه عمومی شهرستان مرند در روزهای آینده خبر داد و گفت: یکی از اهداف مهم ما، تجهیز و بهسازی تمامی کتابخانه های استان می باشد.

فرماندار شهرستان مرند نیز با بیان اینکه جهت توسعه کتابخوانی باید تغییر رویکرد دهیم، اظهار داشت: ضروری است از نگاه سنتی به بحث کتابخوانی خارج شده و فرهنگ کتابخوانی را از مکان محور بودن به سمت فضای مجازی ببریم.

گرشاسبی فضای مجازی را همچون شمشیر دو لبه بیان کرد و گفت: مدیران دستگاه های مرتبط با کتاب و کتابخوانی باید با تولید محتوا در فضای مجازی و رفتار اصلاحی در جهت توسعه فرهنگ مطالعه عمل کنند.

فرماندار مرند همچنین با اشاره به لزوم تدوین سند توسعه کتابخوانی در شهرستان اظهار داشت: فعالین در عرصه کتاب و کتابخوانی باید در این زمینه راهکار ارائه داده و با برنامه ریزی و فکر جدید عمل کنند.

در ادامه نوروز پورعلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مرند با بیان اینکه مسابقات کتابخوانی و نقاشی همزمان با دهه مبارک فجر در 10 کتابخانه شهرستان برگزار می شود، اظهار داشت: برگزاری نشست های کتاب خوان مدرسه ای و کتابخانه ای، نشست های جمع خوانی کتاب، قصه گویی، کلاس های آموزش کاردستی و ... از دیگر برنامه هایی است که توسط کتابخانه عمومی شهرستان مرند در طول دهه فجر اجرا می شود.

مهران فرجی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند نیز در این جلسه به برگزاری طرح دوشنبه های کتابخوانی در مهد کودک های این شهر اشاره کرد و افزود: فرهنگ عادت به مطالعه از سنین کودکی باید در کودکان ایجاد شود.

اخبار قبلی
نسخه قابل چاپ
ساعت
جمعه 30 فروردين 1398