فهرست
متون عمومي
بيشتر
اخبار
نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی

نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی

نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی

نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی

نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی

نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی

نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی در تبریز برگزار شد به همت اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی با حضور اساتید دانشگاه های استان آذربایجان شرقی و مؤلفین آثار حوزه انقلاب اسلامی و جمع کثیری از علاقمندان کتاب و کتابخوانی، در تالار نخجوانی کتابخانه مرکزی تبریز برگزار شد.

در ابتدای این نشست فرهنگی حجت الاسلام دکتر سید حسین علیا نسب و دکتر یوسف خیری در معرفی کتاب تألیفی خود با عنوان «انقلاب اسلامی ایران، انقلاب اراده ها» ضمن ارائه دلایل نگارش این اثر ارزنده و خلاصه ای از محتویات آن اظهار کردند: سطور این کتاب شامل دلایل ملت ایران برای انقلاب، نقش تعالیم اسلامی و رهبری حضرت امام (ره) در این انقلاب، مقایسه انقلاب اسلامی ایران با انقلاب های دیگر جهان، نظریه های دانشمندان مختلف در خصوص انقلاب های جهان و نظریه هایی که در انقلاب اسلامی ایران تعریف شده است و همچنین بررسی دستاورد های انقلاب اسلامی ایران می باشد. این کتاب در 238 صفحه توسط انتشارات دانشگاه تبریز در سال 1391 منتشر شده است.

‏‏در ادامه نشست، دکتر علی آذریان به معرفی کتاب «تحلیلی بر انقلاب اسلامی» پرداخت و شرکت کنندگان در این نشست را به مطالعه این اثر دعوت کرد. کتاب تحلیلی بر انقلاب اسلامی توسط دکتر منوچهر محمدی در 291 صفحه و توسط انتشارات امیرکبیر در سال 1394 منتشر شده است.

در انتهای برنامه نیز دکتر حسن سامع نصایح به معرفی کتاب تالیفی خویش با عنوان «ارتش پهلوی و انقلاب اسلامی» پرداخت. کتاب «ارتش پهلوی و انقلاب اسلامی» توسط دکتر حسن سامع نصایح در 161 صفحه و در سال 1391 توسط انتشارات مولی علی تبریز منتشر شده است. و جایزه کتاب برتر در سومین جشنواره کتاب سال تبریز را در بخش علوم انسانی و اجتماعی دریافت نموده است. این کتاب در 6 فصل نگارش شده است و موضوع اصلی کتاب بررسی علل و زمینه های فروپاشی ارتش پهلوی است.

شایان ذکر است در انتهای این نشست با اهدای لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود از اساتید معرفی کننده کتاب قدردانی شد.

بيشتر
ساعت
جمعه 30 فروردين 1398