فهرست
متون عمومي
بيشتر
اخبار
توسط خیرین تبریزی انجام شد؛ اهدای بیش از ۱۶ هزار منبع اطلاعاتی به کتابخانه مرکزی تبریز از ابتدای فروردین ماه ۹۷ تا پایان خرداد ماه ۹۸ تعداد ۱۶۱۸۰ منبع اطلاعاتی به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی، از ابتدای فروردین ماه ۹۷ تا پایان خرداد ماه ۹۸، تعداد ۱۶۱۸۰ نسخه منبع اطلاعاتی به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا شده است. از این تعداد منابع ۶۶۰ نسخه کتاب کودک، ۹۸ کتاب مرجع، ۸۵ پایان نامه و ۷۲۰ مجله تفکیک شده است. ۴۵۳۷ نسخه کتاب جهت مبادله به کتابخانه های شهرستان تبریز ارسال شده است. همچنین علاوه بر پایان نامه ها، مجلات و کتب مرجع، تعداد ۴۸۴۰ نسخه نیز جهت استفاده عموم مردم به مجموعه کتابخانه مرکزی تبریز افزوده شده است.

رحمان ابراهیمی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل با اعلام این خبر گفت: یکی از راه‌های تأمین منابع کتابخانه‌های عمومی، جذب کتب اهدایی است که با اقدامات صورت گرفته در طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» طی سال گذشته و سه ماه سال جاری بیش از ۱۶ هزار منبع اطلاعاتی از سوی مردم خیر و فرهنگ دوست شهر تبریز برای کتابخانه مرکزی جذب شده است.

ابراهیمی، با اشاره به اینکه طرح اهدای کتاب در سال‌جاری نیز ادامه خواهد داشت، بیان کرد: جلب حمایت خیرین و مشارکت آن ها در راه‌اندازی و تجهیز کتابخانه‌های عمومی از برنامه‌های اصلی این اداره است و توسعه مشارکت خیرین در امر کتاب و کتابخوانی در برنامه سال ۹۸ به صورت ویژه دیده شده است.

گفتنی است، انجمن خیرین کتابخانه ساز آذربایجان شرقی، سازمانی مردم نهادی است که با هدف جذب انواع سرمایه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، جلب اعتماد و مشارکت مردم خیرخواه استان و بهره گیری از کمک های مالی آنان در راستای ساخت، توسعه و تجهیز، بازسازی و نوسازی کتابخانه های عمومی استان پا به عرصه وجود نهاد. این انجمن دسترسی عموم مردم به کتابخانه های عمومی را تسهیل کرده و زیرساخت های لازم را برای ترویج فرهنگ مطالعه در استان که مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، محقق می کند.

بيشتر
ساعت
پنجشنبه 30 آبان 1398