فهرست
متون عمومي
بيشتر
اخبار
همزمان با دهه کرامت انجام گرفت؛ برگزاری نشست جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی شهدای فرهنگی آذرشهر کتابخانه عمومی شهدای فرهنگی آذرشهر با برگزاری نشست جمع خوانی کتاب بمناسبت دهه کرامت، میزبان جمعی از اعضا و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های آذربایجان شرقی، نشست جمع خوانی کتاب کتابخانه عمومی شهدای فرهنگی آذرشهر بمناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر برگزار شد.

در این نشست کتاب «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع، از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط حسن بلندی کتابدار کتابخانه معرفی و در ادامه توسط حاضرین مورد جمع خوانی قرار گرفت.

گفتنی است کتاب «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع، به زندگی دختر سلطان بهار، سیندخت می پردازد که به دلیل تجارت پدر از شهری به شهری دیگر می رود و وقایع زیادی در طول سفر برایش اتفاق می افتد. وی در شهر نیشاپور عاشق پسری فیروزه تراش به نام کیارش می شود. اما دست تقدیر کیارش را راهی مرو و سیندخت را در قم ماندگار می سازد. کیارش و سیندخت هر دو در آیین زردشتی  هستن ولی با اتفاقات جدید و با شناختی که از امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) پیدا می کنند، هر دو به دین اسلام در آمده و پس از ادواج در جوار حضرت معصومه(س) برای همیشه ماندگار می شوند.

بيشتر
ساعت
پنجشنبه 30 آبان 1398