فهرست
متون عمومي
بيشتر
اخبارطی نشستی انجام گرفت؛ گرامیداشت سالروز صدور فرمان مشروطیت در کتابخانه شیخ شهاب الدین اهری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اهر با همکاری انجمن ادبی استاد بارز، طی نشستی سالروز صدور فرمان مشروطیت را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با یکصد و سیزدهمین سالروز صدور فرمان مشروطیت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اهر با همکاری انجمن ادبی استاد بارز مراسم بزرگداشتی را در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری برگزار کرد.

در این برنامه علیرضا انباز، رئیس انجمن ادبی ضمن گرامیداشت سالروز صدور فرمان مشروطیت  با معرفی کتاب «حیدر عمو اوغلی در گذر از طوفان ها» نوشته رحیم رئیس نیا، به اهمیت این موضوع پرداخت و بیان کرد که اینگونه همایش ها فرصتی فراهم می آورد تا یاد و خاطره دلاوران تاریخ ساز این خطه قهرمان پرور برای همیشه زنده نگه داشته شود.

در ادامه حسین دوستی، پژوهشگر با سابقه منطقه ارسباران در رابطه با جنبش مشروطیت عنوان کرد: با توجه به اهمیت منطقه ارسباران در جنبش مشروطه و تاثیر این انقلاب بر تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران، بدون شک انقلاب مشروطه یکی از نقاط عطف تاریخ این سرزمین کهن و سرآغاز تسریع در تحولات فرهنگی و اجتماعی و سست شدن اندیشه زور مداری و حاکمیت مستمر استبداد در ایران است.

بيشتر
ساعت
دوشنبه 25 آذر 1398