فهرست
متون عمومي
بيشتر
اخبار

با برگزاری آیین اختتامیه؛ برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بناب تقدیر شدند آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بناب برگزار و از 11 نفر از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بناب روز یکشنبه 20 مرداد ماه با حضور شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از مسئولین شهرستانی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بناب برگزار شد.

شهرام خدایی ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیرة ائمة معصوم(علیهم‌السلام) از اهداف نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دانست و افزود: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با روش زندگی ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام به‌ویژه حضرت امام رضا علیه‌السلام، حضرت معصومه سلام‌ الله علیها و حضرت احمدبن موسی علیه‌ السلام و سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد علیه‌ السلام در سطح کشور برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در این مراسم گفت: در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی 2 هزار و 673 نفر از شهرستان بناب از طریق ۳ کتابخانه عمومی شرکت کردند. از این میزان 2 هزار و 173 نفر در بخش الکترونیک، 241 نفر در بخش چهارگزینه ای مکتوب و 260 نفر در بخش نقاشی کودک و نوجوان شرکت کردند.

خدایی با بیان اینکه مشارکت مردم آذربایجان شرقی در این دوره از جشنواره بسیار چشمگیر بوده است، خاطرنشان کرد: با همدلی مردم و تلاش همکاران و کتابداران کتابخانه های عمومی، ۶۴ هزار و ۳۸۱ نفر از مردم این استان در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند. این در حالی است که سال گذشته ۱۵ هزار و ۸۰۶ نفر در این جشنواره حضور داشتند و میزان مشارکت در نهمین دوره از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی بالغ بر ۴۸ هزار و ۵۷۵ نفر یعنی بیش از ۴ برابر افزایش یافته است.

بهنام شکریان، کارشناس فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان بناب با اشاره به اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی به دغدغه رهبر معظم انقلاب راجع به عادت به مطالعه در خانواده‌ها پاسخ داده است، ابراز کرد: علاوه بر این مورد، انتخاب کتاب‌هایی با موضوع فرهنگ اهل بیت(ع) که برکت دارند، در جاری‌ شدن ارزش‌ها و عمق‌بخشیدن به سبک زندگی بسیار تأثیرگذار است. وی با بیان اینکه امروزه اهمیت کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست گفت: استفاده از ظرفیت های فضای مجازی ازجمله برگزاری مسابقه برای ویدئو کلیپ های معرفی کتاب از نقاط قوت این جشنواره بوده است.

در پایان این مراسم از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر شد. اسامی برگزیدگان به این شرح است:

بهزاد برهانی، امیر صادقیان منور بناب، منیره وفادار، رضا جعفری در بخش مسابقه چهار گزینه ای بزرگسال؛

هادی آقایی و سید ولی الله یزدانی در بخش چهارگزینه ای خانوادگی؛

مهدی شیخ زاده، حسن روشن ضمیر بناب و صدف بلوری در بخش چهارگزینه ای نوجوان؛

علی شرقی و مبینا قشر در بخش نقاشی.

بيشتر
ساعت
دوشنبه 18 آذر 1398