اخبار شهرستان ها
1400/3/8 شنبه
توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد؛
راه یابی 2 عضو کتابخانه عمومی دانش شیرامین به مرحله نهایی پویش «نشاط نوروزی با کتاب»
2 نفر از اعضای کتابخانه عمومی دانش شیرامین شهرستان آذرشهر به مرحله ی نهایی پویش «نشاط نوروزی با کتاب» راه یافتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، 2 نفر از اعضای کتابخانه عمومی دانش شیرامین شهرستان آذرشهر به مرحله ی نهایی پویش «نشاط نوروزی با کتاب» راه یافتند.
پویش ملی نشاط نوروزی با کتاب در ایام نوروز ۱۴۰۰ برای غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طراحی و اجرا شد. در این پویش از شرکت‌کنندگان خواسته شد کتاب‌هایی که خوانده‌اند را در یک کلیپ ویدئویی کوتاه (تا ۳ دقیقه) معرفی کنند، یا نظرشان را درباره آن بگویند. پس از اتمام مدت‌زمان شرکت در این پویش ۹۴۸ اثر از ۲۷ استان کشور به دبیرخانه مرکزی این پویش ارسال شد و استان بوشهر با ۲۰۵ اثر، خوزستان ۱۱۱ اثر، تهران ۹۷، مازندران، ۸۴ اثر،اصفهان ۷۶ اثر و خراسان جنوبی با ۷۱ اثر بیشترین شرکت‌کننده را در این پویش به خود اختصاص دادند.
پس از داوری آثار رسیده به دبیرخانه با شاخص‌هایی همچون ارتباط با موضوعات پویش،خلاقیت در ارائه، کیفیت ارائه، رعایت زمان‌بندی، تعداد بازدیدکنندگان و چرخش در فضاهای مجازی (اصطلاحاً لایک، همرسانی و کامنت) و توجه به مسائل اجتماعی روز کشور ؛ ۲۰۱ نفر با نظر هیئت داوران به مرحله نهایی این پویش راه یافتند.
گفتنی است صبا تقی زاده و محمدمهدی نظمی از اعضای کتابخانه عمومی دانش روستای شیرامین شهرستان آذرشهر جزو افراد راه یافته به مرحله نهایی پویش «نشاط نوروزی با کتاب» از استان آذربایجان شرقی می باشند.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.