اخبار شهرستان ها
1400/3/3 دوشنبه
به همت کتابخانه شهید مهدی باکری ملکان انجام شد؛
گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با روایتگری رزمندگان عملیات بیت المقدس
کتابخانه عمومی شهید مهدی باکری ملکان همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی ویژه برنامه روایتگری عملیات بیت المقدس را با حضور رزمندگان دفاع مقدس بصورت مجازی و در محیط اسکای روم برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی ویژه برنامه روایتگری عملیات بیت المقدس به همت کتابخانه عمومی شهید مهدی باکری ملکان با حضور سردار یعقوب ماهری، سردار عبدالله فریدونی و سردار یحیی علوی از رزمندگان دفاع مقدس بصورت مجازی و در محیط اسکای روم برگزار شد.
در این نشست سردار عبدالله فریدونی ضمن تشریح عملیات بیت المقدس پرداخته و افزود: این عملیات در تاریخ 10 اردیبهشت ماه تا سوم خرداد ماه سال 1361 به طول انجامید، مهمترین اهداف آن آزادسازی شهرهای خرمشهر و هویزه؛ همچنین خارج کردن شهرهایی از برد توپخانه دشمن بود. خرمشهر پس از ۵۷۵ روز اشغال، در ۲۵ روز نبرد سخت در ۱۱ صبح سوم خرداد سال ۶۱ در عملیات پیروزمند بیت المقدس آزاد شد از دستاوردهای مهم این عملیات می توان به انهدام بیش از ۲ لشکر نیروی های عراقی، بازپس گیری حدود پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع از خاک ایرانی نام برد. در ادامه سردار یحیی علوی با بیان این جمله که خرمشهر را خدا آزاد کرد و رزمندگان با لطف و مدد الهی به این موفقیت دست پیدا کردند گفت: ثبات، امنیت و اقتدار امروز ایران اسلامی را مدیون خون پاک شهدا و ایثارگری های رزمندگان دلیر دفاع مقدس هستیم و باید قدردان عظمت و بزرگی این عزیزان بوده و این روز بزرگ را ارج نهاده و و این حماسه باشکوه را همواره زنده نگه داریم.
شعرخوانی حجت الاسلام والمسلمین نورالهی از سروده های خود در مورد حماسه سوم خرداد دیگر برنامه اجرا شده در این نشست فرهنگی با اجرای سردار یعقوب ماهری از جانبازان هشت سال دفاع مقدس بود.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.