منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
اخبار شهرستان اسکو
اطلاعات بازدید از سایت
بنر
پیوندها
تاریخ
جستجو
در ارتباط باشید
صفحات مرتبط
فراخوان
فهرست
کپی رایت
لینک به صفحه اصلی
لینک های هدر
ورود

اخبار شهرستان اسکو


با هدف بررسی مشکلات انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با دو تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر و احمد محرم زاده نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی دیدار و در زمینه راه حل های قانونی ممکن برای رفع مشکلات بودجه ای نهاد کتابخانه های عمومی کشور و گسترش زیرساخت های کتابخانه های عمومی استان گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر و احمد محرم زاده نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی دیدار و در زمینه راه حل های قانونی ممکن برای رفع مشکلات بودجه ای نهاد کتابخانه های عمومی کشور و گسترش زیرساخت های کتابخانه های عمومی استان گفتگو کرد.
فرهنگی: میزان مطالعه و کتابخوانی یکی از مهمترین شاخص‌های فرهنگی هر جامعه است
سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت و نقش توسعه فرهنگی در توسعه متوازن ارکان جامعه گفت: توسعه و گسترش فیزیکی و نرم افزاری کتابخانه ها به عنوان پایگاه های اجتماعی محل رجوع مردم باید در الویت دغدغه همه نهادها و سازمانها قرار گیرد.
محمدحسین فرهنگی در مورد مسائل و مشکلات بودجه ای نهاد کتابخانه های عمومی نیز اظهار داشت: تناقضات قانون تاسیس، بودجه و نحوه اداره کتابخانه های عمومی باید به صورت ریشه ای و از طریق مصوبات قانونی حل بشود و اعمال افزایش های موقتی به صورت مسکن نمی تواند در حل مشکلات معیشتی قشر فرهنگی و زحمتکش کتابداران موثر واقع شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در پایین بعد از گزارش مدیرکل کتابخانه های عمومی کشور از عملکرد کتابخانه های عمومی استان ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته به ویژه در ایام کرونایی، برای پیگیری حل مشکلات بودجه ای نهاد کتابخانه های عمومی در هییت رئیسه مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد.
محرم زاده: توسعه فیزیکی کتابخانه ها باید به گسترش کتابخوانی در جامعه منتج گردد
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعداد کم کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان اهر گفت افزایش سرانه فیزیکی کتابخانه ها باید به افزایش سرانه مطالعه و سطح فرهنگی در شهرستان بیانجامد.
محرم زاده در ادامه با اشاره به مطالبات برحق کتابداران بیان کرد: جایگاه فرهنگ به ویژه کتاب و کتابخوانی برای مجلس جدید دارای اولویت است و تمام تلاشمان را برای حل مشکلات این قشر فرهنگی به کار خواهیم بست.
در این دیدارها شهرام خدایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی گزارش مبسوطی عملکرد کتابخانه های عمومی استان به ویژه در ایام کرونایی و در فضای مجازی پرداخت.