فهرست

اخبار شهرستان ها

به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مرند برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند با حضور داود گرشاسبی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند و برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی،  جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند با حضور داود گرشاسبی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند و سایر اعضای انجمن برگزار شد.

داود گرشاسبی، فرماندار مرند ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، معرفی کتاب در فضای مجازی و استفاده بهینه از این ظرفیت، گفت: کتاب و کتابخوانی ابزار زندگی اجتماعی است و نقش موثری در حوزه اجتماعی دارد. باید رفتار سازی و برنامه ریزی برای کتابخوانی و ترغیب و تشویق به این امر دغدغه اصلی مسئولان فرهنگی شهرستان باشد.
گرشاسبی با اشاره به لزوم ارائه خدمات کتابخانه ای به مناطق کم برخوردار و روستایی، خواستار راه اندازی کتابخانه سیار در شهرستان مرند شد.
نوروز پورعلی، رئیس ادراه کتابخانه های عمومی شهرستان مرند نیز ضمن تشریح عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان در سال گذشته، برگزاری بیش از هزار برنامه فرهنگی جهت غنی سازی اوقات فراغت اعضای کتابخانه، اهدای نزدیک به سه هزار جلد کتاب توسط خیّرین و اعضا به کتابخانه های عمومی، عضویت بیش از ۹ هزار نفر در کتابخانه های عمومی شهرستان، امانت بیش از یکصد هزار نسخه کتاب و مشارکت بیش از شش هزار نفر در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را از مهم ترین فعالیت های سال ۹۸ عنوان کرد.
همچنین در این جلسه محمد بخشی، رئیس شورای اسلامی شهرستان مرند و اباذر کاظمی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان مرند تهیه بخشی از هدایا و بسته های فرهنگی و آموزشی را به عنوان جوایز دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی متقبل شدند.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ