فهرست

اخبار شهرستان ها

به ریاست فرماندار شهرستان هریس؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی هریس برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هریس با حضور علیرضا خاکپور، فرماندار شهرستان هریس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هریس با حضور علیرضا خاکپور، فرماندار هریس؛ حجت الاسلام قهرمان احمدي، امام جمعه هریس؛ عبدالصمدی، رییس شورای شهر؛ علاالدین صدری شهردار شهر هریس و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.
علیرضا خاکپور فرماندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هریس ضمن تبریک به مناسبت ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر، گفت: یکی ازکارهای فرهنگی مفید و موثر در جامعه، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است. دوری از کتاب امروزه یکی از دغدغه های اصلی همه طرفداران اهل فرهنگ می باشد چرا که لازمه هر جامعه پویا و با نشاط، مطالعه کتاب و ترویج کتابخوانی است وی کتاب را شاهرگ حیاتی هر جامعه پیشرفته ای دانسته و افزود کتاب و کتابخوانی هیچ موقع نباید در حاشیه قرار گیرد.
حجت الاسلام قهرمان احمدي، امام جمعه هریس نیز با اشاره به اهمیت افزایش سرانه مطالعه در جامعه اظهار داشت: برای پیشرفت و توسعه جامعه بایستی شاهد همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه ها، سازمان ها و ارگان های فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشیم. وی همچنین برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصت ارزشمندی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و آشنایی کودکان و نوجوانان با سیره ائمه دانست.
در این جلسه اعضای شورای شهر هریس، بیوک آقا چاووشی و مهدی دعاگویی از خیّرین شهر، تهیه بخشی از هدایا و بسته های فرهنگی و آموزشی را به عنوان جوایز جشنواره کتابخوانی رضوی شهر هریس متقبل شدند.
در انتهای جلسه حسین میلادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هریس، گزارشی از وضعیت، آمار عملکرد و مشکلات کتابخانه عمومی شهرستان هریس ارائه داد.
نسخه قابل چاپ