فهرست

اخبار شهرستان ها

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش خسروشاه برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش خسروشاه با حضور مقامات استانی و شهرستانی بخش خسروشاه در دفتر امام جمعه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش خسروشاه با حضور حجت الاسلام و المسلمین صمد ناصری، امام جمعه خسروشاه؛ شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی؛ ناصر نادری، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش خسروشاه؛ رسول بشیری وند، مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان و سایر اعضای انجمن در دفتر امام جمعه خسروشاه برگزار شد.
شهرام خدایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت جذب خیرین در حوزه کتابخانه سازی، از افزایش محسوس فضاهای کتابخانه ای در سال های اخیر با استفاده از ظرفیت های خیرین کتابخانه ساز استان خبر داد و گفت: در حال حاضر سه کتابخانه عمومی نهادی در بخش خسروشاه  وجود دارد و با توجه به پیشینه بخش خسروشاه که اولین کتابخانه خیرساز استان در این بخش و در روستای اسفهلان احداث و راه اندازی گردیده است، تلاش می شود باهمکاری انجمن خیرین کتابخانه ساز و جذب خیرین بتوان فضای کتابخانه ای این بخش را افزایش دهیم.
در این نشست ناصر نادری بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش خسروشاه ضمن عرض خیرمقدم به اعضای حاضر در جلسه و تبریک سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر گفت: نقش کتابخانه های عمومی در پیشرفت و توسعه فرهنگی جوامع بشری بر هیچ کسی پوشیده نیست. وی با اشاره به کمبود فضای کتابخانه ای در بخش خسروشاه خواستار تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز در بخش خسروشاه شد و افزود: استفاده از ظرفیت های خیرین بومی در ساخت و تجهیز کتابخانه های عمومی می تواند نقش بسزایی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته باشد.
در ادامه این جلسه رسول بشیری مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان نیز در ضمن ارائه گزارشی از عملکرد انجمن خیرین کتابخانه ساز استان و ضرورت ایجاد شاخه های شهرستانی این انجمن ابراز امیدواری کرد که جذب خیرین بخش خسروشاه و هدایت آنان بسوی ساخت کتابخانه عمومی در شهر خسروشاه و روستاهای تابعه در اولویت برنامه های مسئولین این بخش قرار گیرد.
در انتهای این جلسه محمد باغزار رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی بخش خسروشاه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود کتابخانه های عمومی بخش، با قرائت دستور جلسه در محوریت تشکیل مجمع خیرین کتابخانه ساز بخش خسروشاه و استفاده از ظرفیت خیرین در رابطه با احداث کتابخانه و همچنین بررسی های صورت گرفته در زمینه مولفه های لازم جهت مکان یابی کتابخانه های مورد نیاز در بخش خسروشاه مواردی را مطرح نمود.
گفتنی است تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز بخش خسروشاه، احداث کتابخانه عمومی در شهر خسروشاه و دهستان لاهیجان، راه اندازی کتابخانه سیار در بخش خسروشاه با استفاده از کمک های خیرین از مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ