فهرست

اخبار شهرستان ها

با حضور محمدکاظم مزینانی برگزار شد؛

نشست نقد و بررسی کتاب شاه بی شین

به همت کتابخانه عمومی شهید مهدی باکری ملکان، نشست نقد و بررسی کتاب «شاه بی شین» با حضور نویسنده کتاب و بمناسبت ۲۶ دی سالروز فرار شاه معدوم از ایران، به صورت مجازی و در بستر اسکای روم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، بمناسبت ۲۶ دی سالروز فرار شاه معدوم از ایران نشست نقد و بررسی کتاب «شاه بی شین» با حضور نویسنده کتاب و به همت کتابخانه شهید مهدی باکری ملکان در محیط اسکای روم برگزار شد.
در این نشست که با حضور مصطفی پیرزاد، دبیر تاریخ؛ رحیم آقایاری، کارشناس ارشد علوم تربیتی و فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی؛ حجت سروری، دبیر آموزش و پرورش؛ مهدی نوری، دبیر آموزش و پرورش و محمدکاظم مزینانی نویسنده کتاب «شاه بی شین» برگزار شد، ابتدا اساتید به بیان نظرات خود در مورد کتاب پرداخته و نقاط قوت و ضعف کتاب را از دید خود بیان داشتند.
در ادامه محمد کاظم مزینانی ضمن بیان تاریخچه ای از کتاب و نحوه نگارش آن گفت: اینکه فقط بگوییم شاه، آدم ظالم و بدی بوده کافی نیست. این نگاه صفر و صدی، ممکن است به درد انقلاب کردن بخورد، اما اصلا برای نوشتن رمان مناسب نیست. این فکر و دغدغه ها، باعث شد که دست به نوشتن این رمان ببرم که 4 سال به طول انجامید.
در جریان نوشتن این داستان و پیش از آن، به خیلی جاها سرک کشیدم و اسناد و مدارک بسیاری را زیر و رو کردم،
حتی به کاخ نیاوران و سعدآباد رفتم و به بعضی از وسایل زندگی شاه و خانواده اش، دستی نیز کشیدم، اما عکس ها از همه بیشتر به کارم آمدند؛ در هر کدام از عکس ها، لحظه ای تاریخی وجود دارد که انگار برای آیندگان، ثابت و بی حرکت مانده اند. کار من این بود که این لحظه ها و تصویرها را در رمان به حرکت و جنبش دربیاورم و جان تازه ای به آنها ببخشم.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ