فهرست

اخبار شهرستان ها

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلفا انجام شد؛

برگزاری ویژه برنامه کتاب خوانی بمناسبت عید غدیرخم

همزمان با هفته امامت و ولایت ویژه برنامه کتاب خوانی بمناسبت عید غدیرخم توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلفا و کتابخانه معلم لیوارجان به صورت مجازی و در بستر اسکای روم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با هفته امامت و ولایت ویژه برنامه کتاب خوانی بمناسبت عید غدیرخم توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلفا و میزبانی کتابخانه معلم لیوارجان به صورت مجازی و در بستر اسکای روم برگزار شد.
در ابتدای برنامه حجت الاسلام والمسلمین سید محمد ابراهیم سید محمدی رئیس ادراه تبلیغات اسلامی شهرستان جلفا ضمن عرض تبریک به مناسبت عید غدیرخم، روایتی از امام محمد باقر(ع) در مورد ارزش و اهمیت عید غدیر بیان کرده و گفت: اسلام بر روی پنج چیز بنا شده است، نماز زکات ،حج، روزه و ولایت. در روایات شیعی بر اهمیت ولایت تأکید شده و برتر از سایر ارکان اسلام شمرده شده است. بر اساس این روایات، اسلام به بنا و خانه‌ای تشبیه شده که این ارکان پنج‌گانه، ستون‌های اصلی آن هستند که در صورت استواری آنها، بنای اسلام پابرجا بوده و در صورت ویرانی آنها، خانه اسلام ویران خواهد شد.
در ادامه این نشست، کتاب های «الغدیر» نوشته علامه امینی، توسط سید هادی بنی فاطمه، کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی؛ «حماسه غدیر» نوشته محمد دشتی، توسط سید جمال الدین آل رسول، مدرس و مسئول فرهنگی دانشگاه آزاد جلفا و «جلوه های غدیر» نوشته محمد رجاء واعظی، توسط رفعت علوی، کتابدار کتابخانه شهید مدرس شهرستان هندیجان با موضوع غدیر معرفی شد.
همچنین در انتهای این نشست دکتر سید احمد استوار از شعرای معاصر تبریز؛ مهرالسادات جمشیدپور، کتابدار کتابخانه امام موسی کاظم علیه السلام نجف آباد اصفهان و سید جواد میر حبیبی مداح اهل بیت عصمت و طهارت به شعر سرایی در منزلت عید غدیر پرداختند.
گفتنی است در نشست دیگری که به مناسبت عید غدیرخم توسط کتابخانه معلم لیواجان و با همکاری حوزه حضرت معصومه سلام الله سپاه ناحیه جلفا برگزار شد؛ حجت الاسلام والمسلمین سید فاضل پیغمبری، مسئول نمایندگی سپاه ناحیه جلفا ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته ولایت و امامت و عید سعید غدیرخم در شان و منزلت واقعه غدیرخم به سخنرانی پرداخته و گفت: امام علی (ع) می فرماید: ولایتمدار کسی است که قرآن می خواند و به قرآن عمل می کند. کسی که به قرآن عمل کند دچار لغزش نمی شود. وی درباره وجوه شباهت امام به کعبه در بیان حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه گفت: جایگاه امام مثل کعبه است. همان گونه که کعبه قبله همه مسلمین است و انسان‌ها در هر نقطه از کره زمین هستند باید روبه روی کعبه بایستند تا نمازشان صحیح انجام بگیرد. امام نیز به منزله قبله دیگر است که همه باید روبروی ایشان بایستند و او را میزان اعمال و صراط خود قرار دهند تا نمازشان قبول شود از همین رو رسول الله(ص) فرمود: «فان علیا کالکعبه التی امرالله با ستقبالها للصلاة.
در ادامه این نشست خواهران بسیجی به توصیف واقعه غدیر خم و جمع خوانی بخشی از خطبه غدیر پرداختند.
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : غدیرخم , جمع خوانی , معرفی کتاب
نسخه قابل چاپ