فهرست

اخبار شهرستان ها

سراب:

برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سراب

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سراب با حضور ملکی معاون فرماندار و اعضای انجمن در محل فرمانداری شهرستان سراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سراب با حضور ملکی معاون فرماندار و اعضای انجمن در محل فرمانداری شهرستان سراب برگزار شد.

ملکی معاون فرماندار شهرستان سراب با ابراز این مطلب که برای پیشرفت و توسعه کشور، علم آموزی، مطالعه کتاب و کتابخوانی باید در جامعه و خانواده ها نهادینه شود، گفت: اگر بخواهیم خانواده ها با مشکلات مواجه نشوند باید توسعه علمی و کتابخوانی گسترش یابد. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نهادها، دانشگاه ها، شهرداری ها ، آموزش و پرورش و بخشداری ها می توانند در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی و رشد و توسعه کتابخانه ها کمک کنند چون آینده کشور در گرو گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی می باشد.

در ابتدای جلسه نیز علیرضا آقاخانی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سراب ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی کتابخانه های عمومی شهرستان سراب، گفت : برنامه های متنوعی از قبیل نشست های کتاب خوان کتابخانه ای، مدرسه ای و محله ای، نقاشی، جمع خوانی کتاب و برگزاری کارگاه های آموزشی در کتابخانه های عمومی سراب انجام می گیرد. وی به حضور فعال کتابخانه های عمومی سراب در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و استقبال مردم از این دوره از مسابقات، رنگ آمیزی و تعمیرات صورت گرفته درکتابخانه های شهرستان در طول سه ماهه اول سال اشاره کرد.

در ادامه جلسه نیز اعضاء محترم جلسه به ایراد سخنانی ارزشمند و نظراتی مفید در زمینه کتاب و کتابخوانی و مشکلات کتابخانه های عمومی سراب و راهکار های بهبود این مشکلات و مسائلی در زمینه ارتقاء سطح مطالعه مفید پرداختند.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ