فهرست

اخبار شهرستان ها

به ریاست رضا محمدی، معاون فرماندار کلیبر انجام شد؛

برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کلیبر

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کلیبر به ریاست رضا محمدی معاون فرماندار و با حضور سایر اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کلیبر به ریاست رضا محمدی، معاون فرماندار و با حضور مهدی زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد همتی نائب رئیس شورای اسلامی کلیبر و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
رضا محمدی معاون فرماندار با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و رونق کتابخوانی در جوامع امروزی گفت: توجه به کتاب و ترویج عادت کتابخوانی از مهمترین عوامل توسعه فرهنگی در جامعه می باشد و هیج جامعه ای بدون توجه به مقوله فرهنگ بخصوص برآورد نیاز های روحی و روانی به رشد متعالی نمی رسد. وی اظهار داشت باید از تمام ظرفیت های دستگاه های اجرایی شهرستان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی استفاده شود. محمدی همچنین با اشاره به خدمات کتابخانه های سیار در سایر شهرستان ها گفت: برای راه اندازی کتابخانه سیار می توان از پتانسیل دهداری ها استفاده کرد.
فرامرز یعقوبی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلیبر نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان در ایام کرونایی، استفاده از ظرفیت های مجازی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از اولویت های کتابداران شهرستان کلیبر عنوان کرد.
همچنین در این جلسه مباحثی همچون راه اندازی کتابخانه سیار، نحوه ارسال کتاب به درب منازل اعضا با عنوان «الو کتاب» و تهیه و اجرای طرح المان کتاب در یکی از میادین شهر مطرح شد و اعضای انجمن در این خصوص به تبادل نظر پرداختند.
نسخه قابل چاپ