فهرست

اخبار شهرستان ها

با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی؛

جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان هوراند برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هوراند در سال ۹۹ با محوریت دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هوراند در سال ۹۹ با محوریت دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و با حضور زین العابدین مردانیان، فرماندار هوراند؛ حجت الاسلام و المسلمین جواد شکرنژاد، امام جمعه هوراند؛ حسین حاتمی، نماینده مردیم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی اسلامی؛ الیاس ممی پور، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ احمد مهدی زاده، شهردار هوراند و سایر اعضای انجمن در کتابخانه عمومی ولایت برگزار شد.

در ابتدای جلسه فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هوراند ضمن تسلیت سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام پانزده خرداد، گفت: یکی از مهم ترین اهداف برگزاری جشنواره رضوی ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی با سیره پاک معصومین(ع) به ویژه امام رضا(ع) است.

مردانیان افزود: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کتابخانه ها مثل سایر مراکز فرهنگی و آموزشی، بهترین بستر برای اجرای برنامه های متنوع فرهنگی استفاده از ظرفیت فضای مجازی است. برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بستر فضای مجازی فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی با سیره ائمه اطهار برای عموم مردم ایجاد کرده است.

حجت الاسلام جواد شکرنژاد، امام جمعه شهرستان هوراند، ضمن دعوت از عموم مردم برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، برگزاری این جشنواره کتابخوانی را فرصت مغتنمی برای عموم مردم در ایام شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی دانست و افزود: شیوه زندگی معصومین(ع) سرمشق و الگوی خوبی برای همه ما می تواند باشد که یکی از راه های آشنایی با آن مطالعه کتاب هایی درباره امامان و معصومین (ه) است و منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز از این قائده مستثنی نیست.

همچنین حسین حاتمی، نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی، ضمن دعوت از عموم مردم برای مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از تلاش برای توسعه نرم افزاری و سخت افزاری کتابخانه ها در یازدهمین مجلس شورای اسلامی خبر داد.

الیاس ممی پور، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هوراند نیز در این جلسه گزارشی از برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «وصیت نامه سیاسی- الهی امام خمینی(ره)» به مناسبت سی و یکمین سالگرد ارتحال امام(ره) با همکاری کتابخانه ولایت در فضای مجازی ارائه کرد.

در انتهای جلسه رقیه عبدیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هوراند، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود کتابخانه عمومی ولایت، نحوه برگزاری و شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را تشریح کرد.

نسخه قابل چاپ