فهرست

اخبار شهرستان ها

پیام تسلیت مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در پی درگذشت مهندس حسین قره چمنی خیّر کتابخانه ساز نمونه کشوری

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با صدور پیامی درگذشت مرحوم مهندس حسین قره چمنی، خیر کتابخانه ساز نمونه کشوری را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، شهرام خدایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با صدور پیامی درگذشت مرحوم مهندس حسین قره چمنی، خیر کتابخانه ساز نمونه کشوری را تسلیت گفت.
متن پیام مدیرکل به شرح زیر است:
به نام جان آفرین مهربان
خبر درگذشت مرد نیک اندیش، خیّر نمونه کشوری جناب آقای مهندس حسین قره چمنی موجب تاسف اینجانب و همه کسانی شد که با آن نیکوکار بزرگ آشنایی داشتند.
مرحوم حسین قره چمنی به این آیه شریفه قرآن کریم، به خوبی عمل کرده بود که فرمود: "أَحْسِنْ کَمَا أَحْسَنَ اللَّهُ إِلَیْکَ" .
ردپای این خیر نمونه کشوری در بسیاری از کارهای خداپسندانه چون مدرسه سازی، کتابخانه سازی، امور خیریه و باقیات و صالحات همواره تازه است و برای جوانان و همه افرادی که توان و تمکنی مالی و فکری دارند این مسیر خداپسندانه را باز کرد که هرگز و در هیچ حالتی، دیگر هم نوعان خود را از یاد نبرند و نسبت به مسائل فرهنگی و تعلیم و تربیت هم وطنان خود، بی تفاوت نباشند و به اندازه چند گام کوچک دلی را شاد کنند و لبخند بر لبی بنشانند.
اینجانب ضمن تسلیت این ضایعه به خاندان آن مرحوم، برادر ایشان جناب آقای دکتر علیرضا قره چمنی که خود از خیّران نامدار استان و بانی کتابخانه خیّرساز بانو صدیقه قره چمنی هستند، از خدای مهربان برایش شادی روح و علو درجات مسالت دارم.

 
شهرام خدایی
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی
نسخه قابل چاپ