فهرست

اخبار شهرستان ها

فرماندار شهرستان اهر مطرح کرد:

سرمایه‌گذاری در حوزه کتاب و کتابخوانی به معنی هزینه نیست

طی آیینی از برگزیدگان پویش «هر خانه یک کتابخانه» با حضور فرماندار شهرستان اهر تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، آیین تجلیل از برگزیدگان پویش «هر خانه یک کتابخانه» با حضور رسول خدابخش، فرماندار شهرستان اهر؛ الیاس ممی پور، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر و صاحبه حاتم زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اهر برگزار شد.
رسول خدابخش در آیین تجلیل از برندگان طرح کتابخوانی در شهرستان اهر با اشاره به این‌که هدف از برگزاری مسابقه کتاب؛ ترویج فرهنگ کتابخوانی در اهر و مناطق هم‌جوار است اظهار داشت: استقبال علاقه‌مندان به مسابقه کتاب از سایر مناطق کشور و استان در این پویش، مایه افتخار است.
وی با قدردانی از استاد حسین دوستی، نویسنده و پژوهشگر اهری؛ حاتم‌زاده رئیس کتابخانه‌های عمومی اهر و ممی‌پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر افزود: همکاری مستمر در این مسابقه باعث شد که استقبال علاقه‌مندان به کتابخوانی از این مسابقه فراتر از انتظارات باشد.
فرماندار شهرستان اهر بابیان این‌که هرچه در حوزه کتاب و کتابخوانی سرمایه‌گذاری کنیم باز هم کم است، تصریح کرد: وقتی برای ترویج کتاب و کتابخوانی هزینه می‌کنیم در واقع سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.
خدابخش اضافه کرد: تا زمانی که در خدمت مردم بزرگوار شهرستان اهر هستم از برنامه‌های مروج کتاب و کتابخوانی تمام و کمال حمایت می‌کنم و معتقدم مشکلات هرچقدر هم بیشتر باشد نباید از سرمایه‌گذاری در حوزه کتاب و کتابخوانی دریغ ‌کنیم.
وی با تأکید بر این‌که برتری و پیشگامی شهرستان اهر در حوزه کتاب و کتابخوانی باید حفظ شود، بیان کرد: پیشگامی اهر در فرهنگ کتابخوانی را می‌توانیم به سایر حوزه‌ها نیز تعمیم دهیم و چشمان خیلی‌ها در عرصه کتاب به شهرستان اهر دوخته شده که نباید این نگاه‌ها را ناامید کنیم.
فرماندار شهرستان اهر خاطرنشان کرد: مسائل مالی نمی‌تواند مانع تحقق برنامه‌هایمان در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شود و برای رشد و ترقی این برنامه‌ها با جدیت پشتیبانی و حمایت می‌کنیم.
خدابخش با ذکر این‌که در ایام کرونایی فرصت‌های زیادی را می‌توان خلق کرد، یادآور شد: تهدیدهای شرایط کرونایی را می‌توانیم با کتاب و کتابخوانی به فرصت تبدیل کنیم.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ