فهرست

اخبار شهرستان ها

همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛

طرح کتابخانه گردی در ۵ کتابخانه عمومی منتخب آذربایجان شرقی برگزار می شود

همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور طرح کتابخانه گردی در ۵ کتابخانه عمومی منتخب آذربایجان شرقی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور طرح کتابخانه گردی در ۵ کتابخانه عمومی منتخب آذربایجان شرقی برگزار می شود.
شهرام خدایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اعلام این خبر گفت: اين طرح در روزهای ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه، در كتابخانه های عمومي منتخب سراسر كشور با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

وی با اشاره به اينكه كتابخانه‌ هاي عمومي وظيفه مهم آگاهي بخشي، اطلاع رساني و زمينه سازي مناسب به منظور ارتقای سرانه مطالعه و ترويج كتابخواني و تحقق عدالت دسترسي به كتاب و كتابخانه را برعهده دارند، گفت: نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور با هدف معرفي كتابخانه‌ها و تبديل آنها به پايگاه فعال فرهنگي و اجتماعي طرح ملي كتابخانه گردي را برگزار مي كند.
خدايي با اشاره به اینکه این طرح فقط در کتابخانه های عمومی مناطق زرد و آبی از لحاظ شیوع اپیدمی کرونا برگزار خواهد شد افزود: كتابخانه های عمومی مرکزی، پروین اعتصامی و شهریار شهرستان تبریز، کنابخانه اوحدی شهرستان مراغه و کتابخانه پیامبر اعظم(ص) شهر جدید سهند در شهرستان اسکو آماده میزبانی از علاقه مندان خواهند بود.
وي افزود: در اين روز همه كساني كه علاقه مند به عضويت در كتابخانه های عمومی سراسر استان باشند، كارت عضويت رايگان كتابخانه را دريافت خواهند كرد.
خدايي در ادامه با اشاره به اينكه موضوع كتابخانه گردي موجب افزايش مخاطبان كتابخانه ها خواهد شد، خاطرنشان كرد: در گذشته عمده خدماتي كه به مردم ارائه مي كردند، خدمات فني و محدود به امانت كتاب بود، اما در چند سال گذشته برنامه هاي فرهنگی و اجتماعی كه به كتاب خوان شدن مردم كمك مي كند در نهاد كتابخانه ها موضوعيت پيدا كرده و باعث شده توجه قشر بيشتري از مردم به كتابخانه ها جلب شود.
نسخه قابل چاپ