فهرست

اخبار شهرستان ها

همزمان با نهمین روز ماه مبارک رمضان:

کتابخانه عمومی معلم لیوارجان میزبان ویژه برنامه کتابداران در ماه رمضان شد

کتابخانه عمومی معلوم لیوارجان جلفا همزمان با نهمین روز از ماه مبارک رمضان میزبان ویژه برنامه کتابداران در این ماه در محیط اسکای روم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با نهمین روز ماه مبارک رمضان کتابخانه عمومی معلم لیوارجان شهرستان جلفا میزبان ویژه برنامه کتابداران در این ماه در محیط اسکای روم شد.
در این برنامه بعد از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط منوچهر غایبی، کتاب نهج البلاغه توسط محسن حسن زاده مدرس قرآنی نیروهای مسلح تدریس و تفسیر شد.
حسن زاده مطالعه نهج البلاغه را یکی از ابزار شناخت حقیقت در دوران کنونی دانست و افزود: در مطالعه این کتاب از سه روش ترتیبی، موضوعی و تجزیه‌ای می‌توان بهره گرفت که از این میان روش موضوعی به نظر مفیدتر و کارسازتر می‌باشد. در هنگام مطالعه این کتاب ارزشمند، لازم است برخی مطالعات تاریخی و جامعه‌شناختی از عصر نبوی و علوی(ع) داشته و همچنین به لحاظ آشنایی از ادبیات عرب، در سطح خوبی قرار داشته باشیم. البته کسانی که این اطلاعات را در دست ندارند می‌توانند مطالعات خویش را با استفاده از کتب شرح و ترجمه، انجام داده و خود را از این دریای عظیم معارف بی‌نصیب نسازند.
در ادامه این برنامه کتاب های «برکت» توسط زکیه آذرمهر از استان خراسان شمالی؛ «مادران اهل بیت» توسط رخساره محمدی از استان قم؛ «احکام روزه» توسط فاطمه برهانی؛ «ندای روزه» توسط شهربانو و زهرا نادری؛ «احادیث و روایات در مورد ماه رمضان و حضرت خدیجه(س)» توسط سعید امان الهی مسئول کتابخانه سیار پیک صبا معرفی شد.
گفتنی است خاطره گویی از اولین تجربه روزه داری توسط فاطمه جنتی و شعرخوانی با موضوع روزه توسط حدیث قراجه و خوانش دعای روز نهم ماه مبارک رمضان توسط سمیه هوشمند رمضانی از استان گیلان از جمله برنامه های اجرا شده در این محفل قرآنی و فرهنگی بود.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ