فهرست

اخبار شهرستان ها

بمناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام گرفت؛

بازدید تعدادی از کتابخانه های عمومی تبریز توسط نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، همزمان با هفته کتاب از تعدادی از کتابخانه های عمومی تبریز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، بمناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار از تعدادی از کتابخانه های عمومی تبریز بازدید کرد.
فرهنگ اهداء کتاب در جامعه نهادینه شود
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: کتاب های مطالعه شده و اضافی را مردم در اختیار کتابخانه قرار دهند تا دیگران هم از آن استفاده کنند.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه کتاب بزرگترین عامل صیانت و نگهداری از اندیشه ها و علم دانشمندان است، گفت: هر چند امروزه امکانات دیجیتالی در کتابخانه ها و جامعه فراهم شده است و کتاب ها از این طریق ارائه می شود، اما هیچ چیزی جای کتاب را نمی گیرد.
امام جمعه تبریز با یادآوری اینکه علم با تمام ارزش های ذاتی که دارد اگر انتقال نیابد و محبوس بماند کوچکترین ارزشی نخواهد داشت، ادامه داد: کتاب و نگارش آن از مسائل مهمی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد تا با ترویج علوم و اندیشه های گذشتگان رشد فکری و علمی جامعه را شاهد باشیم.
وی با اشاره به سبقه فرهنگی شهر تبریز و وجود کتابخانه های مثل کتابخانه ملی تبریز، کتابخانه مصلی حضرت امام، کتابخانه حضرت ولیعصر، کتابخانه جعفریه مدرسه طالبیه، تربیت و کتابخانه های دیگر گفت: به همت نهاد کتابخانه های عمومی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فرهنگی شهرداری تبریز کتابخانه های خوبی ایجاد شده است اما باید فرهنگ مراجعه و مطالعه در این نهادها بیش از پیش نهادینه شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه کتابخوانی و مطالعه یکی از اصلی ترین شاخص های رشد فرهنگ عمومی هر جامعه است، ادامه داد: فرهنگی ترین ملت ها با شاخص سرانه مطالعه روزانه، چاپ، نشر، شمارگان فراوان کتاب اندازه گیری می شود از این جهت باید به کتاب توجه بیشتری بدهیم و مردم کتاب هایی که در منزل دارند و مطالعه کرده اند و اضافه هست به کتابخانه ها اهداء کنند، تا دیگران هم از کتاب های آنها استفاده کنند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه کتاب های اضافی در منازل می تواند کمبود کتاب را در کتابخانه ها حل کند، گفت: برخی ها وصیت میکنند بعد از فوتشان کتاب های خود را در اختیار دیگران قرار دهند و به کتابخانه ها هدیه کنند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ