فهرست

اخبار شهرستان ها

پیام تسلیت دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پی درگذشت خیّر کتابخانه ساز مهندس حسین قره چمنی

علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور پیامی درگذشت خیّر کتابخانه ساز مرحوم مهندس حسین قره چمنی را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور پیامی درگذشت خیّر کتابخانه ساز مرحوم مهندس حسین قره چمنی را تسلیت گفت.
متن پیام دبیرکل به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم»
«وَمَا تُنفِقُواْ مِنْ خَيْرٍ فَلأنفُسِكُمْ وَمَا تُنفِقُونَ إِلاَّ ابْتِغَاء وَجْهِ اللّهِ...
... و آنچه از دارایی‌تان انفاق کنید، به سود خودتان است و جز براى طلب خشنودى خدا انفاق مكنيد ... (سوره مبارکه بقره - آیه شریفه ۲۷۲)
نام و یاد انسان‌های بزرگ و خیراندیش، آن‌گونه پایدار است که مرگ، رنگ و بوی ماندگار آن را کم‌رنگ نمی‌سازد.
بی‌تردید خیّر فقید کتابخانه‌ساز مرحوم «حسين قره چمنی» در زمره بزرگ‌انسان‌های سعادتمندی هستند که با بصیرت و درایت، طریق متعالی خدمت به فرزندان و آینده‌سازان ایران اسلامی را برگزیدند و با احداث کتابخانه و کمک‌های مالی خود به کتابخانه‌های عمومی استان آذربايجان‌شرقی، عقبای خود را با صدقات جاریه ابدی زینت دادند و خردمندانه با خداوند کریم، عاشقانه معامله کردند.
بی‌تردید فقدان آن بزرگوار برای ما خسران و ان شاالله برای ایشان، گشایش درهای خوش‌عاقبت رحمت حی رحمان خواهد بود.
اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ کتابداران، کارکنان و اعضای کتابخانه‌های عمومی کشور، درگذشت ایشان را به خانواده ارجمند قره‌چمنی، سایر وابستگان آن مرحوم و مردم شریف آذربايجان‌شرقی به ‌ویژه اهالی محترم شهر تبريز تسلیت عرض می‌کنم و آمرزش و علو درجات آن فقید شریف و صبر جزیل بازماندگان را از درگاه احدیت مسئلت دارم.

 
و من الله توفیق
علیرضا مختارپور
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور
نسخه قابل چاپ