فهرست

اخبار شهرستان ها

همزمان با سالروز رحلت ام الشهدا حضرت ام البنین(س) انجام شد؛

گرامیداشت مقام مادران و همسران شهدا توسط کتابخانه شهید مهدی باکری

کتابخانه عمومی شهید مهدی باکری ملکان همزمان با سالروز رحلت ام الشهدا حضرت ام البنین(س) طی برنامه مجازی، مقام مادران و همسران شهدا را گرامیداشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، کتابخانه عمومی شهید مهدی باکری ملکان همزمان با سالروز رحلت ام الشهدا حضرت ام البنین(س) طی برنامه مجازی، با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوراللهی، مسئول ستاد نماز جمعه ملکان؛ سعید مقدم، معاون فرماندار ملکان و رسول دیانتی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ملکان مقام شامخ مادران و همسران شهدا را گرامیداشت.
در این نشست پدر شهید مدافع حرم حامد جوانی با بیان خاطراتی از زندگی این شهید مدافع حرم گفت: آرزوی حامد همان طور كه در وصیت نامه اش هم آورده است این بود كه در دفاع از حرم حضرت زینب (س)، همانند شهیدان دشت کربلا به ویژه حضرت ابوالفضل (ع) عمل كند.
وی افزود: حامد همچون دیگر همرزمان شهیدش در جبهه های جنگ با تروریسم تكفیری، جان شیرین اش را فدا كرد تا دشمنان اسلام و تشیع بدانند كه با وجود جوانان با بصیرت نظام جمهوری اسلامی، نگاه چپ كردن به حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) ناممكن است و جزای سختی دارد.
در این نشست مجازی همچنین فرزند برومند شهید سیدرضا مراثی در گفتگویی صمیمی با تاکید بر حساس بودن پدرشان به بیت المال و ساده زیستی شهید والامقام گفت: امیدوارم مسئولین کشور هم با جدیت و از طریق نظارت همه جانبه در پاسداری از بیت المال ملت شریف ایران حساس باشند.
در پایان این نشست نیز سعید مقدم معاون فرماندار شهرستان ملکان با تاکید بر حفظ یاد و خاطره شهدا از طریق گرامیداشت خانواده ایشان گفت: یکی از مهمترین پایه های ترویج سبک زندگی اسلامی برگزاری برنامه هایی با موضوعیت سبک زندگی شهداست و چه خوب که نکات مربوط به زندگی شهیدان را از زبان خانواده و نزدیکان آنها شنید و در جامعه عمل پوشاندن به آن سعی و تلاش کرد.

همچنین علاقمندان می توانند جریان کامل این نشست را از اینجا مشاهده نمایند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ