فهرست

اخبار شهرستان ها

با همکاری اداره فرهنگ و ارشلاد اسلامی و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جلفا انجام شد؛

برگزاری کارگاه آموزش مجازی تفسیر سوره قدر توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلفا

اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلفا با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان، کارگاه آموزشی تفسیر سوره قدر را همزمان با شب های قدر به صورت مجازی و در بستر صفحه اسکای روم برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جلفا با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان، کارگاه آموزشی تفسیر سوره قدر را همزمان با شب های قدر به صورت مجازی و در بستر صفحه اسکای روم برگزار کرد.
در شب نوزدهم ماه رمضان حجت الاسلام والمسلمین طیب انتظاری استاد حوزه علمیه هادیشهر، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام علی(ع) از فضیلت های ماه مبارک رمضان و شب های قدر  سخنانی را بیان کرد و گفت: ماه مبارک رمضان ماهی است که قرآن در آن نازل شده است و فضیلت شب قدر بالاتر از هزار ماه است. وی افزود: انسان بر اساس فطرت آفریده شده است یکی از فطرت های بشری کمال خواهی است، کمال خواهی باعث می شود که انسان همیشه به دنبال بهترین اعمال و پاداش ها حرکت کند.
در شب بیست و یکم ماه رمضان نیز حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد ابراهیم سید محمدی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جلفا، در مورد فضیلت ها و فلسفه وجودی شب های قدر مطالبی را بیان کرده و افزود: شب قدر ظرف وجودیش برای نزول قرآن است و یعنی خود شب قدر ظرف وجودی است برای نزول قرآن و خود قرآن مظروفی است که گنجایش آن به غیر از شب قدر در هیچ شبی امکان ندارد و هیچ شبی قدرت و تحمل آن را ندارد که قرآن در آن شب نازل شود به جهت عظمت و منزلت و مرتبه ای که در قرآن و نزول قرآن است.
همچنین در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان حجت الاسلام و المسلمین جعفر نوحی مدرس حوزه علمیه هادیشهر، در مورد وجه تسمیه قدر توضیحاتی بیان کرده و گفت: قدر در لغت به معنای اندازه گیری و تعیین است. شب قدر شبی است که تمامی مقدرات بندگان در طول سال در آن شب تعیین می شود. در آیه ای از سوره ی دخان آماده است: هر امری طبق حکمت خداوند تنظیم و تعیین می شود. وی در ادامه افزود: در شب قدر تمامی ملائک و جبرائیل آمین و ملائک مقرب خدا بر زمین فرود آمده و مقدرات انسان را به ائمه معصومین(ع) عرضه می دارند که انسان بتواند در این شب پر فیض و نورانی مقدرات خود را در یک سال رقم بزند و تعیین کند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ