فهرست

اخبار شهرستان ها

در اقدامی خیرخواهانه انجام شد؛

اهدای ۲۱۰ نسخه کتاب به کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) قراملک تبریز

در اقدامی فرهنگی و خداپسندانه 210 نسخه کتاب توسط سمیرا کلکته چی به کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) قراملک تبریز اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، در اقدامی فرهنگی و خداپسندانه 210 نسخه کتاب به ارزش تقریبی شصت میلیون ریال توسط سمیرا کلکته چی به کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) اهدا شد.
امید بدری نماینده خیر اهداکننده کتاب با تاکید براینکه افزایش بینش و آگاهی، و رشد فکری و اخلاقی افراد جامعه از مهمترین اهداف سمیرا کلکته چی در اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی استان است افزود: خیر بزگوار سال پیش نیز در اقدامی خیرخواهانه 720 نسخه کتاب به ارزش تقریبی یکصد میلیون ریال به کتابخانه تربیت تبریز اهدا کرده است.
وی با ابراز امیدواری از ادامه روند این اقدامات خیر افزود: کتاب یار مهربانی است که با معرفی جهانی تازه به انسان، او را برای اوج گرفتن و پرواز کردن آماده می سازد و کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از مهمترین مراکز و پایگاه های اجتماعی و فرهنگی نقش بسیار تاثیرگذاری در روند رشد و توسعه سطح فکری افراد جامعه ایفا می کنند.
اداره کل کتابخانه های عمومی استان از سال ۱۳۹۹ طرح سراسری «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» را به منظور ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تامین و تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم،  ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها و معرفی کتابخانه‌ها عمومی و ... برگزار می کند که در این طرح مردم فرهیخته استان می توانند با مراجعه به نزدیکترین کتابخانه عمومی، کتاب های اهدایی خود را برای استفاده دیگران به کتابخانه هدیه کنند.
گفتنی است در قالب این طرح در سال 1399 پانزده هزار و پانصد و پنجاه دو نسخه کتاب و تا انتهای خردادماه 1400 چهار هزار و هفتصد و بیست و هفت نسخه کتاب جذب مجموعه کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی گردیده است.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ