فهرست

اخبار شهرستان ها

به ریاست معاون فرماندار:

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خداآفرین در سال 1399 برگزار شد

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خداآفرین به ریاست مهدی حاتمی، معاون فرماندار و با حضور سایر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خداآفرین در سال 1399با حضور مهدی حاتمی، معاون فرماندار شهرستان خداآفرین؛ والح عنایتی، شهردارخمارلو؛ اکبر فرد خمارلو، رئیس شورای اسلامی شهرستان؛ کمال امیرپور، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
در ابتدای جلسه مهدی حاتمی، معاون فرماندار شهرستان خداآفرین ضمن تبریک هفته کتاب به فعالان عرصه کتاب وکتابخوانی گفت: در دین اسلام کتاب از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است بطوری که رسالت پیامبراکرم (ص) با"اقرا" و خواندن آغاز شده و در قرآن کریم به اهمیت کتاب و قلم بارها اشاره شده است، در جامعه ایران اسلامی هم باید کتاب از لحاظ میزان مطالعه و نشرجایگاه واقعی خود را پیداکند.
وی درادامه با اشاره به شرایط کرونایی کشور، بر لزوم اجرای برنامه های کتابخانه ای در فضای مجازی و استفاده از کتاب های الکترونیکی تاکید و خاطرنشان کرد: باید زیرساخت های لازم جهت ارتباط اعضاء و کتابخانه ها در فضای مجازی مهیا شود تا از این ظرفیت در اجرای برنامه فرهنگی بصورت بهینه استفاد گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت احداث کتابخانه عمومی در شهر جدیدالاحداث عاشقلو اشاره کرد و گفت: شهرعاشقلو مرکز بخش منجوان فاقد کتابخانه عمومی است که در این زمینه باید مطالعات جامعی جهت ایجاد کتابخانه عمومی انجام گیرد. وی سپس به نقش سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و افزود: سازمان های مردم نهاد باید درعرصه کتاب وکتابخوانی نقش اصلی و اساسی خود را ایفا کنند و دستگاههای فرهنگی هم همکاری و مشارکت های لازم رادر برگزاری برنامه های فرهنگی انجام دهند.
درادامه جلسه حمید کوهی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خداآفرین، ضمن تشریح خدمات کتابخانه ای در شرایط کرونایی، به معرفی برنامه های هفته کتاب پرداخت و برگزاری مسابقه مقاله نویسی با همکاری شهرداری خمارلو، برپایی نمایشگاه مجازی کتاب، تقدیر از اعضای فعال انجمن کتابخانه، برگزاری نشست کتابخوان بصورت مجازی، اطلاع رسانی پویش «اهدای کتاب، اهدای دانایی» را از جمله برنامه های پیش بینی شده در ایام هفته کتاب نام برد.
در ادامه نیز سایراعضای انجمن و مدعوین، نظرات و پیشنهادات خود راپیرامون دستور جلسه بیان کردند و در پایان جلسه نیز از اعضای انجمن با اهدای کتاب تقدیر شد.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ