فهرست

اخبار شهرستان ها

امام جمعه شهرستان هوراند مطرح کرد؛

کتابخانه ها از ارکان مهم رشد و توسعه فرهنگی هر جامعه است

همزمان با ایام الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، کتابداران شهرستان هوراند با امام جمعه شهرستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با ایام الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی کتابداران و تعدادی از اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان هوراند به همراه علی خرسندی، معاون فرماندار و محمود زارعی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان با حجت الاسلام والمسلمین جواد شکرنژاد، امام جمعه شهرستان هوراند دیدار و گفتگو کردند.
حجت الاسلام والمسلمین جواد شکرنژاد امام جمعه شهرستان هوراند در ابتدای این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خمینی(ره) و روز مادر، از تلاش های کتابخانه های عمومی شهرستان هوراند در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی قدردانی کرده و افزود: کتابخانه ها از ارکان مهم رشد و توسعه فرهنگی هر جامعه است.
امام جمعه هوراند با اشاره به تاثیر برنامه های مفید و اثرگذار فرهنگی بر رفتار اجتماعی و خانوادگی، گفت: تلاش برای فرهنگ سازی مطالعه یکی از جلوه های بارز و اثرگذار فرهنگی کتابخانه ها در جامعه است. وی بر اهمیت ویژه تربیت افراد کتاب خوان در کنار توسعه فضاهای فیزیکی و تجهیزات کتابخانه ای تاکید کرد.
در ادامه این دیدار رقیه عبدیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هوراند ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه شهرستان گفت: کتابداران کتابخانه های شهرستان هوراند در ایام دهه فجر با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و ترویجی از جمله مسابقات کتابخوانی و نقاشی، برگزاری نشست کتابخوان تخصصی با موضوع انقلاب اسلامی، قصه گویی و معرفی کتاب؛ با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی تلاش می نمایند یاد و خاطره شهدا و امام عظیم الشآن انقلاب اسلامی را گرامی دارند.
در پایان این دیدار از برگزیدگان مسابقات کتابخوانی دهمین جشنواره رضوی، هفته بسیج و میثاق با ولایت که به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شده بود با اهدای لوح سپاس و جوایز تقدیر شد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ