منو صفحات عمودي
اخبار


با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مراغه انجام گرفت؛ برگزاری نشست روایتگری و نقش بانوان در انقلاب اسلامی ایران اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مراغه با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان، نشست روایتگری و نقش بانوان در انقلاب اسلامی ایران را به صورت مجازی و در محیط اسکای روم برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مراغه با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان، نشست روایتگری و نقش بانوان در انقلاب اسلامی ایران را به صورت مجازی و در محیط اسکای روم برگزار کرد.
در این نشست ابتدا حوری دین پژوهی خواهر شهید و از خیرین شهرستان، به روایتگری و خاطره گویی پرداخت و گفت: ما بایستی با ادامه راه شهیدان باید حافظ خون شهیدان باشیم و سپس وصیت نامه شهید قدرت طالعی(برادر بزرگوارشان) را برای مخاطبین قرائت کرد. در ادامه طیبه قازانچایی مربی عقیدتی و تفسیر قرآن و از خیرین شهرستان، از نقش بانوان در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره کرده و گفت: امنیت و آرامش امروز کشورمان را مدیون شهدای انقلاب و رهبر معظم انقلاب هستیم و سپس خاطراتی از دستگیری چندین باره پدرشان به دست ساواک اشاره کرده وگفت: در زمان طاغوت بانوان بسیاری بودند که بخاطر حجابشان مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند و حتی دانش آموزان بخاطر داشتن حجاب از مدرسه اخراج می شدند. اما در میان همه این سختی ها، همدلی و همکاری و کمک های بانوان در پایگاه ها و مساجد و منازل باعث قوّت قلب مردم در ادامه راه پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود.
در ادامه این نشست مریم بنیاد عباسی بازنشسته فرهنگی، مربی عقیدتی و مدرس احکام، به روایتگری از نقش بانوان در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پرداخت و در ادامه به نقش ارزشمند ولایت فقیه در دوران پس از انقلاب اسلامی ایران اشاره کرده و افزود: دشمن بداند چون گذشته در پشت رهبرمان ایستاده ایم و اگر حکم جهاد دهند از جان و مال و فرزندانمان در راه اسلام و انقلاب خواهیم گذشت و همه را فدای رهبر و کشورمان خواهیم کرد.
در انتهای این نشست نیز شهناز پورصادق معاون امور بانوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر مراغه، به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره کرده و گفت: پیشرفت معنوی و فرهنگی، مردم سالاری دینی، پیشرفت علمی و فناوری، بهداشتی و دستاوردهای نظامی را از نمونه های بارز دستاوردهای انقلاب بیان کرد.
منبع: maragheh
بيشتر
 [PageVisit]