منو صفحات عمودي
مسابقات فرهنگی و کتاب خوانی
1393/2/8 دوشنبه ديدار مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي با مديركل كتابخانه هاي عمومي استان دكتر صفي پور مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي با خدايي مديركل كتابخانه هاي عمومي اين استان ديدار كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان آذربايجان شرقي، در اين ديدار كه در محل اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان انجام شد، طرفين به تبادل نظر در راستاي توسعه كتابخانه ها و ترويج فرهنگ كتابخواني پرداختند.

خدايي ضمن اعلام آمادگي اين اداره كل در جهت همكاري در توسعه كتابخانه ها و كتابخواني ابراز اميدواري كرد:  با توجه به صبغه كتابخانه اي مديركل جديد، شاهد تسريع در تحولات كتابخانه اي با همكاري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان خواهيم بود.

دكتر صفي پور در اين ديدار ضمن ابراز خرسندي از خدمت در عرصه فرهنگي، يكي از مهم ترين و شاخص ترين وظايف و فعاليت هاي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي را مقوله كتاب و كتاب خواني و توسعه كتابخانه ها عنوان كرده و از آمادگي كامل خود جهت همكاري در اين زمينه خبر داد.

صفي پور كتاب و كتابخانه را بهترين و مفيد ترين ابزار اجتماعي جهت فرهنگ سازي و توسعه فرهنگي دانسته و گفت: بي شك كتابخانه يكي از اثربخش ترين پايگاه هاي فرهنگي در جوامع به شمار مي رود و از اين رو هرگونه سرمايه گذاري در اين حوزه ثمرات مفيدي را براي جامعه به ارمغان خواهد آورد و نقش انجمن ها در تسريع و تسهيل چنين فرايندهايي مفيد واقع خواهد شد.

 

گفتني است، دكتر صفي پور پيش از اين به عنوان معاون پژوهش و برنامه ريزي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران فعاليت داشته و از جمله ديگر سوابق وي مي­توان به - كارشناس برنامه ريزي و بررسي اسناد و مدارك آرشيوي ، سرپرستي گروه هاي تنظيم و توصيف اسناد ، رياست اداره حفظ و نگهداري اسناد و خدمات آرشيوي ، سرپرست اداره كل تنظيم و پردازش اسناد ، معاونت اداره كل شناسايي و فراهم آوري اسناد ملي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران؛ مدير مركز اسناد و كتابخانه ملي فارس، مدير عامل و رئيس هيات مديره بنياد فارس شناسي، قائم مقام انجمن آثار و مفاخر فرهنگي استان فارس اشاره كرد.

 

نسخه قابل چاپ
عناوین بیشتر ...
 [PageVisit]